02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

چهار راه برای کنترل بهتر تشنج

چهار راه برای کنترل بهتر تشنج

بسیاری از افراد مبتلا با وجود مصرف دارو همچنان دچار تشنج می شوند. چهار راه برای کمک به کنترل بهتر صرع و تشنج را بیاموزید. این بیماری یک اختلال مغزی است که باعث تشنج های مکرر می شود. حدود 3.4 میلیون نفر در ایالات متحده به صرع فعال مبتلا هستند. یعنی پزشک به آنها گفته است که صرع دارند و در حال حاضر برای آن دارو مصرف می کنند یا حداقل یک تشنج در سال گذشته داشته اند. گاهی اوقات درمان بیماری می تواند سخت باشد و می تواند منجر به ادامه تشنج شود. در واقع، بیش از نیمی (56٪) از بزرگسالانی که داروهای این بیماری مصرف می کنند، هنوز در سال گذشته تشنج داشته اند. تشنج های کنترل نشده ممکن است به سلامتی آسیب برساند، کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار دهد و هزینه های مراقبت های بهداشتی را افزایش دهد.اگر فرد مبتلا به صرع هستید که با وجود درمان همچنان دچار تشنج می‌شوید، یا از فردی که مبتلاست مراقبت می‌کنید، در اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به آنها انجام دهید:

1. دارو را طبق دستور مصرف کنید.

 

تجویز دارو معمولاً اولین کاری است که پزشکان برای توقف تشنج انجام می دهند. مهم است که آن را به موقع و در دوز تجویز شده مصرف کنید تا پزشک بتواند تشخیص دهد که آیا کمک کننده است یا خیر. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد قبل از یافتن داروی مناسب یا ترکیب مناسبی که تشنج را متوقف می کند، چند داروی مختلف را امتحان کنید. اگر عوارض جانبی دارید که در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می کند، با پزشک خود صحبت کنید. گاهی اوقات می توان از داروهای مختلف برای کمک به احساس بهتر استفاده کرد.

2. روش های جدید مدیریت صرع را بیاموزید.

 

خود مدیریتی تمام کارهایی است که شما برای مراقبت از خود و سلامت خود انجام می دهید. مدیریت صرعبه این معنی است که شرایط خود را درک کنید، خواب کافی داشته باشید، استرس را کاهش دهید، رژیم غذایی سالم و سایر فعالیت ها را داشته باشید. این چک لیست می تواند به شما در شروع کار کمک کند.

CDC همچنین از برنامه های خود مدیریتی از طریق مدیریت شبکه چاه صرع، بنیاد بیماری و سایر شرکا پشتیبانی می کند. با برنامه ها آشنا شویدکه ممکن است در منطقه شما در دسترس باشد.

3. به متخصص صرع مراجعه کنید.

 

پزشکانی که در درمان بیماری و تشنج تخصص دارند، بیماری شناس نامیده می شوند . آنها در مراکز صرع کار می کننددر کنار سایر متخصصان مانند جراحان مغز و اعصاب، روانشناسان اعصاب، پرستاران متخصص و مددکاران اجتماعی. مراکز صرع از یک رویکرد تیمی برای کمک به افراد مبتلا به بیماری که در مدیریت بیماری خود مشکل دارند، استفاده می کنند. بیش از 230 مرکز صرع در سراسر ایالات متحده وجود دارد. برای یافتن مرکز صرع به انجمن ملی مراکز صرع مراجعه کنیدنزدیک تو.

4. پرستار بیمار یا مراقبی را به جهت پشتیبانی پیدا کنید.

 

مدیریت صرع می تواند سخت باشد، اما خبر خوب این است که بسیاری از مکان ها کمک می کنند. CDC از خط کمک 24/7 بنیاد صرع پشتیبانی می کند، که متخصصان اطلاعات را آموزش داده است تا به سؤالات شما پاسخ دهند و شما را به گروه های پشتیبانی، برنامه ها و سایر منابع در جامعه شما پیوند دهند. برای راه‌های بیشتر برای دریافت کمک، از صفحه «یافتن پشتیبانی» CDC دیدن کنید .

 
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *