02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

پرستار کودک

خدمات پرستار کودک در منزل


در مرکز نیوشه یک پرستار کودک بر اساس تجربه ، تحصیلات و سابقه کاری مرتبط دسته بندی میشوند. پرستار نوزاد علاوه بر تجربه مادر شدن و سابقه کاری مرتبط باید نسبت به تمام مسائل نوزاد از قبیل امور نظافتی ، طرز تهیه شیرخشک ، استراحت نوزاد ، غذایی کمکی اطلاعات کلی اشراف کامل داشته باشد. همچنین پرستار خردسال میتواند با توجه به سن خردسال انجام بازیهای فکری، آموزشی و خلاقانه را در برنامه روزانه خردسال بگنجاند.

مراکز مراقبتی و پرستاری دارای مجوز پس از در نظر گرفتن سن نوزاد و کودک، شرایط جسمی، ذهنی و  نوع درخواست خانواده شما را در انتخاب و استخدام مادریار، کودکیار و یا روانشناس یاری میدهند. خدمات پرستاری کودک(child care) در منزل از ارزنده ترین خدماتی ست که توسط مرکز خدمات پرستاری نیوشه به مشترکین ارائه میشود. کسانی که توانایی و زمان کافی برای نگهداری از کودک در منزل را ندارند میتوانند از این خدمات بهره مند شوند .

وظایف و مسئولیت های پرستار کودک


پرستار کودک مانند تمام مشاغل وظایفی از پیش تعیین شده دارد که در بخش شرح وظایف مطرح می شود. اما قبل از اینکه به شرح وظایف پرستار کودک بپردازیم. لازم است آن را با توجه به وظایفی که به او محول می شود، تقسیم بندی کنیم. پرستار کودک براساس شرح وظایف و مسئولیت هایش به سه دسته مادریار، کودک یار و روانشناس تقسیم می شود.

پرستار کودک نیوشه
پرستار کودک در منزل

انواع پرستار کودک


مادریار ، پرستار کودک

 

مادر یارها افرادی هستند که علاوه بر نگهداری از کودک، وظایف منزل را نیز برعهده داشته و با توجه به اینکه تجربه مادر شدن دارند تسلط کامل بر کلیه امور نوزاد و کودک دارند. به همین خاطر بیشتر برای کودکان زیر دو سال توصیه می شود. همانگونه که از اسم این حرفه مشخص است. مادریار مادر را در انجام وظایف روزانه اش یاری می رسانند. از جمله وظایف مادریار می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 •  اصول تربیتی خانواده و بکار گیری آن در روند تربیت کودک
 • درست کردن شیرخشک برای نوزاد و رسیدگی به تغذیه او
 • تهیه مواد غذایی و درست کردن غذا کودک
 • توجه به تغذیه کودک
 • ماساژ کودک
 • بازی با کودک
 • انجام امور نظافتی از قبیل استحمام،تعویض به موقع لباس و پوشک کودک
 • شستشوی البسه
 • مرتب کردن تخت و وسایل و اسباب بازی کودک
 •  استراحت و خواب کودک و تنظیم آن
 • توجه به میزان استفاده کودک از تلویزیون و فضای مجازی و کنترل آن
 • قصه گویی و شعرخوانی برای کودک
 • برنامه ریزی برای اوقات فراغت و کمک به رشد خلاقیت او
 • رساندن کودک به مدرسه و کلاس هایی که در بیرون از خانه در آنها شرکت می کند
 • تلاش برای ایجاد فضایی شاد و آرام در منزل
 • انجام امور نظافتی و روزمره منزل

پرستار کودک ، کودکیار

 

دسته بندی دوم نیز براساس وظایف و مسئولیت هایی که برعهده دارند، کودک یار نامیده می شوند. فردی است که مسئولیت نگهداری از کودک را به صورت اختصاصی برعهده دارد.  پرستار کودک وظیفه رسیدگی به کودک از طریق مراقبت ، آموزش و سرگرمی به عهده دارد. کودک یارها دارای مدرک کودک یاری هستند و یا تجربه کار در مهدکودک ها و سایر مراکز مربوط به کودکان دارند. در صورتی که کودک یار وظیفه نگهداری از کودکان بالای 3 سال را به عهده داشته باشد.  آموزش کودک هم به وظایفش افزوده می شود.

روانشناسان کودک

 

روانشناس کودک مستقیما با مسائل روانشناختی کودک در ارتباط است. آموزش به کودک در زمینه مهارتهای زندگی یعنی مهارت هایی که فرد را برای روبرو شدن با مسائل روزمره زندگی،افزایش توانایی اجتماعی و روانی آماده میکند. از طریق یک روانشناس مجرب صورت میگیرد. میتواند این تصور که کودکان ما تا زمانی که رفتار حاد و غیرقابل کنترلی از خود نشان داده اند، نیازی به روانشناس و مشاوره ندارند، تصوری نادرست است.

پرستار کودک خردسال ( نوزاد)

 

معمولا والدین آموزش فرزندان خود را از سنین کودکی آغاز میکنند. ابزارهای کمک آموزشی نقش مهم در این فرایند دارند، با توجه به اینکه کودکان زیر 7  سال را نباید به صورت مستقیم آموزش داد بحث آموزش عینی و تخصصی پیش می آید. آموزش کودک در این سنین به صورت غیرمستقیم و توسط تحریک حواس پنجگانه اش صورت می گیرد چون تحمل کلاس آموزشی برای کودک خسته کننده است. آموزش در خلال بازی برای کودک میتواند جدا باشد و ایجاد علاقه در یادگیری کند. این آموزش ها میتواند با توجه به سن و سطح یادگیری کودک آموزش حروف الفبا،زبان دوم،نقاشی،مهارتهای اجتماعی،آموزش موسیقی به کودک،آموزش نقاشی به کودک،رنگ شناسی، شعر خوانی و . . . باشد .

پرستار کودک دو قلو و چند قلو

 

مادر وظایف خود را به بهترین شکل برنامه ریزی میکند اما با مراقبت از دو قلو یا چند قلو مطمئناً در اواسط یا پایان روز احساس خستگی می کند. مادر به زمان برای استراحت بازیابی و همچنین جهت انجام امور خود نیازمند است. کاملا طبیعی ست که مادر در مورد موارد بسیاری نگران است. پرستاری از دو قلو ها تا دو برابر از میزان خواب مادر کم و به استرس او می افزاید. بنابراین وجود پرستار کودک باتجربه جهت پرستاری از دو قلو کاملا محسوس است.

پرستاری از نوزاد نارس

 

پرستاری از نوزاد نارس در خانه خاص و ویژه است. این نوزادان به دلیل کامل نشدن ارگانهای اصلی بدنشان باید از مراقبت های ویژه  برخوردار باشند تا رشد مناسبی داشته باشند. با توجه به استرسهای والدین در نتیجه عدم آمادگی در نتیجه تولد نوزاد مشاوره و کمک از یک پرستار زبده NICU و ویژه کار الزامی می باشد .

پرستار کودک سندروم دان


بیش فعالی از شایع ترین اختلالات عصبی رشد بین کودکان است که در آن الگوی پایداری از فعالیت بیش از حد،رفتارها تکانشگریو کم توجهی دیده می شود. از آنجا که برخی مراقبت ها درمانی برای کودکان بیش فعال به تنهایی موثر نیست پرستار باید روش های تربیتی درست و رفتار مناسب شبا این کودکان را یادگیری تا بتواند این اختلال را بهبود بخشد. به طور موثری به کودک در انجام فعالیتهایش کمک کند.سندرم داون یک ناهنجاری ژنتیکی ست که به دلیل کروموزوم های اضافه ایجاد می شود. کودکان مبتلا به سندرم داون نیازمند اختصاص زمان بیشتری جهت آموزش و یادگیری هستند. با توجه به مشغله والدین امروزی وجود یک پرستار با سابقه مرتبط ضروری می نماید.

پرستار کودک اوتیسم


اتیسم یک بیماری اختلال رشدی ست که در ابتدا کودکی ظاهر می شود. تشخیص اتیسم و سایر اختلال های آن ممکن است کمی مشکل باشد زیرا علائم آن و درجه اختلال آن در هر کودکی متفاوت است. علائم این اختلال عبارتند از : اختلال در مهارتهای ارتباطی اختلال در ارتباط چشمی رفتار سفت و سخت و تکراری اختلال در تعامل اجتماعی اختلال ارتباطی کلامی  پرستار کودک می تواند از طریق ارتقا سطح آگاهی و دانش خود ،صبر و حوصله لازم و تسلط بر رفتار خود کودک مبتلا به اتیسم را حمایت کند.

نقش پرستار کودک در بهبود شرایط فیزیکی و روحی کودکان

 

آموزش و مراقبت از دوران کودکی در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به یک امر عادی تبدیل شده است. جایی که اکثر کودکان 3 سال به بالا توسط یک پرستار کودک مورد حمایت جدی قرار می گیرند. علاوه بر این، خدماتی که پرستار کودک ارائه می دهد بسیار بیشتر از خدماتی است که خانواده شاغل می تواند ارائه دهد. همچنین مراقب کودک با دادن فرصتی به کودکان برای شرکت در طیف وسیعی از فعالیت های آموزشی و اجتماعی، نقش مهمی در رشد کودک ایفا می کند. افزایش تعداد کودکان در ECEC ( آموزش و مراقبت از دوران کودکی ) تأثیر مثبت آموزش اولیه را بر آمادگی مدرسه نشان می‌دهد.

از سوی دیگر به افزایش اشتغال مادران می تواند منجر شود. اگرچه حتی کودکانی که مادرشان خانه دار هست احتمالاً در برخی از موارد بسیار مهم به مراقب کودک احتیاج دارند. به عنوان مثال، در ایالات متحده، اکثریت (63٪) از زنان دارای فرزند زیر 3 سال شاغل هستند و فرزندان آنها زمانهای بسیار زیادی بدون حضور مادر در منزل می گذرانند.

نقش مراقب کودک در تغذیه


پرستار کودک فردی است که در نبود والدین وظیفه نگهداری از کودک را به عهده می گیرد و محل کارش در منزل شماست. بهتر است بگوئیم پرستار کودک فردی است که در نبود مادر نقش آن را برای کودک ایفا کرده و مراحل رشد و پرورش کودک زیرنظر او صورت می پذیرد. انتخاب پرستار کودک مزایای بیشماری برای والدین دارد. پرستار کودک به نحو قابل ملاحظه ای باعث می شود تا در وقت آنها صرفه جویی شود. از طرف دیگر تغذیه کودک زمانی که در منزل به سر می برد، کیفیت بالاتری خواهد داشت. در مهدکودک ها معمولا یک نفر مسئولیت مراقبت از چند کودک را به عهده دارد در حالیکه پرستار کودک زمانی که به منزل شما می آید تمام توجه اش به فزرند شماست و می تواند مهارت های گوناگونی به فرزند شما آموزش دهد.

کیفیت خدمات پرستاری از کودک در منزل


علیرغم افزایش روزافزون خدمات پرستاری کودک در منزل، کیفیت خدمات به دلیل هزینه های مرتبط با آن ممکن است کاهش پیدا نماید. کیفیت خدمات پرستاری از کودک با کارکنان واجد شرایط، مراقبین متعهد و تحصیلکرده و مراکز معتبر پرستاری بالا می رود. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از مراقبت‌های رسمی از کودکان در ایالات متحده کیفیت ضعیفی دارند. به‌ویژه زمانی که کودکان بسیار خردسال (زیر ۱۸ ماهگی یا بیشتر) ساعت‌های طولانی را همراه پرستار نوزاد در خانه سپری می‌کنند.

در این شرایط والدین کم درآمد فقط می توانند آنچه را که در دسترسشان است «انتخاب کنند» و اغلب باید از انتخاب محدود و کیفیت پایین خدمات پرستاری در منزل شخصی را انتخاب کنند. به طور خلاصه، در حالی که مراقبت و آموزش در دوران کودکی ممکن است. این امر به ویژه در مورد کودکان مهاجر و قومی، که والدین آنها در انتخاب خدمات به دلیل محدودیت های محیطی و اقتصادی بسیار محدود هستند، صادق است.


تاثیر مراقبت از کودک بر رشد کودک


پرستاری از کودک با پیامدهای مثبت و منفی برای رشد کودک مرتبط است. علیرغم یافته‌های متناقض قبلی در مورد اثرات مراقبت از کودک بر رشد شناختی و زبانی، تحقیقات جدیدتر به طور مداوم اثرات پایدار و مثبت مراقبت از کودک با کیفیت بالا را مستند کرده‌اند. شواهد تحقیقاتی زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد آموزش اولیه با کیفیت بالا، پایه محکمی برای آمادگی مدرسه و پیشرفت تحصیلی فراهم می‌کند.

اقدامات مشخص توسط سیاستگذاران که قبلاً در بسیاری از کشورها انجام شده است عبارتند از:


 •  تطبیق مرخصی والدین با حقوق و مزایای آنها
 • تامین بخشی از هزینه های استخدام پرستار کودک برای بخشی از خانواده های شاغل در دهک های مشخص
 • دسترسی به خدمات پرستاری در منزل جهت مراقبت از کودک به صورت عمومی
 • تأمین بودجه عمومی کافی و توسعه سیاست‌های مالیاتی که به والدین امکان می‌دهد انتخاب‌های مناسبی برای پرستاری از  فرزند خود داشته باشند و توجه بیشتری به کودکان فقیر.
 • ادغام مراقبت از کودک و آموزش اولیه تحت یک وزارتخانه یا آژانس و در نتیجه افزایش کیفیت، الزامات صلاحیت، دسترسی و مقرون به صرفه بودن.

نه ویژگی که پرستار کودک را به فرشته تبدیل می کند!


با افزایش فعالیت های اجتماعی زنان در جامعه، مادر بودن و نگهداری از فرزند برای اغلب زنان سخت و دشوار گشته است. با تمام این اوصاف هنوز هم هستند افرادی که طعم شیرین فرزند داشتن را به سختی های آن ترجیح می دهند. امروزه شمار مهدکودک ها به صورت فزآینده ای رو به افزایش بوده و مادران فرزندان خود را به این مهدکودک ها می سپارند. با این حال هستند مادرانی که برای رفاه بیشتر کودک خود، پرستار کودگ را به مهدکودک ترجیح می دهند.


آگاهی از خلق و خوی کودک :


 یک پرستار کارکشته و متخصص قبل از آغاز فعالیت خود با والدین کودک جلسه ای گذاشته و از خلق و خوی کودک آنها، عادات رفتاری، غذاهای مورد علاقه و تمام ویژگی های رفتاری کودک اطلاع کسب می کند. برقراری ارتباط با آن کودک برایش آسان تر گشته و رگ خواب او را به دست بیاورد.

حالات روحی و روانی :


 پرستار کودک باید از ثبات و تعادل در رفتار و حالات خود برخوردار باشد. هیجانات ناگهانی، وسواس، اضطراب و دلهره عواملی است که تاثیرات مخربی بر اطرافیان دارد.  برای اینکه از سلامت روحی و روانی پرستار کودک خود مطمئن شوید بهتر است چند روز ابتدایی کودک را با پرستارش تنها نگذارید. در منزل حضور داشته باشید تا از سلامت پرستار کودکتان اطمینان حاصل کنید. اگر امکان مرخصی و ماندن در خانه را برای چند روز ندارید از موسسات معتبر و مطمئن که سلامت روانی پرستار را تضمین می کنند، درخواست پرستار کودک کنید.

تحصیلات پرستار کودک :


 در اینجا منظور ما از تحصیلات فقط مدرک دانشگاهی نیست بلکه علاوه بر داشتن مدرک و تحصیلات دانشگاهی، گذراندن دوره های روانشناسی و آموزش کودکان است.  پرستار را در این زمینه به یک متخصص تبدیل می کند و به نحوه ی تعامل او با کودک کیفیت فوق العاده ای می بخشد.

دارا بودن مهارت های لازم :


 یکی از ویژگی هایی که یک پرستار کودک خوب را از دیگران متمایز می کند، مهارت برقراری ارتباط با کودکان و فهم و درک دنیای آنهاست. پرستار کودک باید دارای هوش اجتماعی بالا و قدرت تخیل و خلاقیت باشد. او می تواند مانند یک مربی برای کودک شما عمل کند و به او در زمینه های مختلف آموزش های لازم را ارائه دهد.

آراستگی و مرتب بودن :


پرستار کودک باید به بهداشت و نظافت شخصی خود رسیدگی کند. اول به این دلیل که در ارتباط نزدیک با کودک قرار دارد و آراسته نبودن از هر جهت روی کودک تاثیر می گذارد. دوم به این دلیل که پرستار برای کودک حکم الگو دارد و به او یاد می دهد که چگونه رفتار کند.

رسیدگی به تغذیه، بهداشت و سلامت کودک :


تغذیه در دوران رشد کودک اهمیت به سزایی دارد، در صورتی که تغذیه کودک مناسب باشد، رشد کودک از کیفیت مطلوبی برخوردار خواهد بود. این نکات تغذیه ای را پرستار کودک لازم است از قبل تهیه کرده و برنامه غذایی مخصوصی برای کودک در نظر بگیرد. همچنین باید برای نظافت و تمیزی کودک اهمیت خاصی قائل باشد زیرا والدین بعد از مراجعت به خانه و در آغوش گرفتن فرزند خود، در ابتدا به تمیزی و ظاهر آراسته فرزند خود اهمیت می دهند. دیدن فرزنداشان با ظاهری آراسته و مطلوب حسی مملو از رضایت خاطر برای آنها فراهم می کند.

سن پرستار کودک :


رنج سنی پرستار کودک اهمیت به سزایی دارد. پرستار کودک نباید خیلی جوان و بی تجربه و یا خیلی مسن و بی حوصله باشد. مخصوصا زمانی که بحث نگهداری از کودک چند ماهه وسط می آید، سن اهمیت خاصی پیدا می کند. پرستار کودک باید علاوه بر تجربه، اطلاعاتی در زمینه نگهداری از کودک داشته باشد.

اطلاع از تمام جزئیات مربوط به کودک:


پرستار کودک وظیفه شناس لازم است نکته سنج باشد، بهتر است در ابتدا لیستی در رابطه با کودک تهیه کند تا در آن لیست به تمام ویژگی های کودک اشاره شده باشد. والدین گاهی فراموش می کنند برخی نکات را به پرستار اعلام کنند.

منظم و دقیق بودن مراقب کودک :


 از آن جایی که والدین شاغل هستند و یا به هر دلیلی لازم است در یک زمان مشخص از خانه خارج شوند و نمی توانند کودک خود را در خانه تنها بگذارند. پرستار کودک باید در زمان های مشخص شده و به موقع خود را به خانه آنها برساند. پرستار بی نظم و بدقول برای والدین دردسرهای زیادی را به همراه دارد. پس لازم است قبل از استخدام یک پرستار از خوش قول و دقیق بودن او اطمینان حاصل کنید.

در آخر اینکه کودکی مهم ترین و خطیرترین دوران زندگی یک انسان است که شخصیت او را در آینده شکل می دهد. اینکه در این دوران چه کسی در کنار کودک شما به نگهداری و آموزش او مشغول است، نقش به سزایی در آینده و شخصیت او خواهد داشت.

اصول اصلی مراقبت از کودک ( پرستار کودک در منزل) :

 

پرستار کودک در خانواده و یا محیط های مراقبت از کودک و یا دوستان و همسایگان، مراکز دارای مجوز باید به عنوان بخشی از یک سیستم مراقبتی و آموزشی در نظر گرفته شود.
استراتژی‌های کار با ارائه‌دهندگان در محیط‌های مراقبت خانواده باید پاسخگوی نیازهای کودکان و خانواده های آن‌ها باشد. باید به گونه‌ای توسعه یابد که به‌طور خاص شیوه‌های مراقبت آنها را منعکس کند.
استراتژی‌های مراقبت از کودکان ( نگهداری از کودک در خانه) و اجزای سیستمی که مراقبت از کودک در خانه را پشتیبانی می‌کنند. باید همتراز با استراتژی‌ها و مقررات مراکز ارائه خدمات بالینی و مدرسه باشد.
هیچ راه حل واحدی نمی تواند چالش های بی شماری را که مراقبت از کودکان در خانه با آن مواجه است برطرف کند. این چالش‌ها شامل کاهش بی‌سابقه ارائه‌دهندگان خدمات پرستار کودک به دلایلی مانند پیری جمعیت و غیبت افراد جوان‌تر است که این نوع کار مراقبت اولیه و آموزش را انتخاب می‌کنند. افزایش مقررات و الزامات نامناسب برای ارائه دهندگان (اغلب با توجه به مراقبت های مبتنی بر مرکز ایجاد می شود).  انزوا و عدم دسترسی به برخی از حمایت های کیفی و بودجه ارائه شده به مراکز، مانند قراردادهای نوزادان/کودکان، بودجه دولتی پیش دبستانی، و مشوق های کیفی.

ارائه دهنگان خدمات نگهداری از کودک :


ارائه دهندگان مراقبت از کودکان خانواده در حال کاهش هستند. که به طور قابل توجهی انتخاب خانواده را کاهش داده اند. اگرچه ظرفیت کلی ارائه مجوز درصدی افزایش یافته است که بیشتر به دلیل افزایش ظرفیت مراکز است. تعداد کودکان خانواده های کم درآمد که از کمک نگهداری از کودک در خانه (خانه کودک یا خانه ارائه دهندگان) دریافت می کنند.

مراقبت از کودکان خانواده چند وجهی و سیستمی است. این نوع مراقبت کمک می‌کند تا بررسی کنند که چگونه یک سیستم را پیاده‌سازی می‌کنند و منابع آن را تامین می‌کنند.

مراقبت از کودک خانواده به عنوان مؤلفه اصلی سیستم مراقبت و آموزش اولیه


بررسی ملی مراقبت‌های اولیه و آموزش تخمین می‌زند که کودک تازه متولد شده تا پنج سالگی می تواند در مراکز ارائه خدمات مراقبتی در منزل نگهداری شوند. این شامل مراقبت های تنظیم شده، ثبت شده و خانواده، دوستان و همسایگان است. از هر چهار کودک یک نفر (24 درصد) که از طریق برنامه صندوق مراقبت و توسعه کودک (CCDF) حمایت مالی می شود. در مراقبت از کودکان ( پرستار کودک در منزل ) خانواده نگهداری می شود. به طور خاص، در 21 ایالت و منطقه، 30 درصد یا بیشتر از کودکانی که بودجه برنامه CCDF دریافت می کنند. تحت مراقبت از کودکان خانواده هستند.

مراقبت از کودک ( پرستار کودک ) خانواده با کیفیت بالا با بهبود رشد شناختی، اجتماعی، عاطفی و فیزیکی کودکان مرتبط است. اگرچه قوانین صدور مجوز برای مراقبت از کودکان( نگهداری از کودک) خانواده اغلب منعکس کننده استانداردهای با کیفیت بالا نیست. ارائه دهندگان خدمات پرستاری کودک در منزل می توانند از این حداقل انتظارات فراتر رفته و می توانند مراقبت با کیفیت بالا و تجربیات یادگیری اولیه را برای کودکان ارائه دهند.

12 دیدگاه
صبوری

سلام ، پرستار کودک دو قلو به صورت شبانه روزی چقدر تفاوت قیمت دارد با روزانه ؟

admin

با سلام ، هزینه نگهداری و مراقبت از کودک شما توسط پرستار کودک بسته به شیفت خدمات و و تعداد کودک ها و همچنین امور منزلی که درخواست می کنید و یا آموزش هایی که توسط مراقب کودک باید لحاظ بشود متفاوت است لطفا جهت اطلاع از هزینه ها با تلفن 02128111090 تماس بگیرید.

معصومی

من پرستار کودک دو قلو میخوام برای کرج هم اعزام دارید؟

admin

سلام ، لطفا جهت اطلاع از شرایط اعزام نیرو با شماره 02128111090 تماس بگیرید.

ابوالفضل نیازی

پرستار کودک با تجربه از شما گرفتیم ممنونم از مرکز خوبتون

سیاهکلی

سلام می خوام بدونم برای اوتیسم هم پرستار اعزام می کنید؟ هزینه اش چ جوری حساب می شه ؟ و اینکه پرستار به صورت شبانه روزی باید بمونه

admin

سلام بله با توجه به شیفت خدمات مورد درخواستی شما هزینه ارائه خدمات پرستاری محاسبه می شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشنر برای ما تیکت بزارید یا با ما تماس بگیرید

احمدی

خداییش ممنونم از شما و پشتیبانی خوبتون مراقب برای کودکم دارم 2 ساله آرامش دارم دمتون گرم ممنوم از پرستار خانم ….

admin

سلام ممنونم که مارو انتخاب کردین ، خواهشا اسم پرستار رو نیارید به دلیل قوانین نمی تونیم اسم پرستار ها رو اعلام کنیم ، کامنت شما ویرایش شد.

مومنی

سلام ، پرستار کودکی که میفرستید کارهای خونه رو هم انجام میده ؟ مثل آشپزی و اینا ؟

admin

سلام ، اگر جزء شرح وظایفش در زمان عقد قرارداد باشه بله انجام می شود ، البته باید به این نکته توجه داشت که گاهی اوقات در شرح وظایف پرستاران چنین چیزی تعریف نشده و مسلما انجام هم نخواهد شد.

مصطفوی

ممنون واقعا مطلب جامع ای بود در ارتباط با این خدمات، فقط شیفت کاری زمانی که برای چند ساعت در روز باشه چه شکلی محاسبه میشه؟

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *