02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

پرستار بیمار

خدمات پرستاری از بیمار در منزل

 

کادر درمان در منزل مرکز، شامل پرستار ، بهیار و کمک بهیار این امکان را برای بیمار فراهم می آورد که در منزل ایشان و با هزینه های کمتر روند بهبود را سرعت بخشیده و همچنین خانواده  از روند بهبود بیمار خود با کمک پرستار بیمار اطلاع یابند.

بسیاری از بیماران به دلایلی نمیتوانند برای مدت طولانی در بیمارستان بستری شده و تحت مداوا قرار بگیرند. (health care) در حقیقت بیماری این افراد به گونه ای است که درمان آن ممکن است تا سالها به طول بینجامد و یا شایدتا آخر عمر با فرد باقی بماند. بهترین کاری که خانواده ها میتوانند برای درمان اینگونه افراد در نظر بگیرند بهره مندی از خدمات نگهداری از بیمار میباشد. خدمات نگهداری از بیمار توسط موسسات و مراکز درمانی به بیماران ارائه میشود و بار بزرگی از نگهداری و مراقبت از بیمار را از روی دوش خانواده ها بر میدارد.

مراقبتهای ویژه در منزل چیست ؟

 

افرادی که بیماری آنها  پیشرفته شده ادامه حیات آنها  استفاده از دستگاه هایی است. این افراد نیاز به مراقبتهای ویژه در منزل دارند. یکی از دلایل پیشرفت برنامه‌های مراقبت در منزل، ارائه مراقبت به بیماران مبتلا به بیما ی‌های مزمن بوده که به خدمات به موقع یک مرکز درمانی نیازمند بوده است. این بیماران با توجه به حاد بودن بیماریشان تمام تجهیزات دستگاه تخصصی جهت خدمات در منزل برایشان طراحی و ساخته شده است. بیماران پس از ترخیص از بیمارستان  ضمن ایمنی و رعایت تمامی استاندارد های  به منزل منتقل میشوند.

 این بیماران باید روزانه توسط متخصص معاینه قرار بگیرند. مراقبت در منزل باعث میشود شخص از عفونتهای بیمارستانی به مراتب در امان بماند. بخش های ویژه یکی از بخشهای مهم وحیاتی و حساس ترین بخش بیمارستانها میباشد. این مراقبتهای حیاتی برای بیماران هزینه های زیادی در بر دارد , از این رو مراقبت از بیماران در منزل باعث کاهش هزینه ها میشود .

پرستاری و مراقبت از بیمار
پرستار بیمار در منزل

پرستار بیمار ویژه در منزل نیوشه

 
بیمارانی که با توجه  به شرایط و پیشرفت حاد بیماری نیازمند دریافت مراقبتهای ویژه روحی و جسمی هستند از کارشناسان پرستاری یا بهیاران کمک میگیرند. در ارائه خدمات در منزل مدل مراقبتهای  اورم (نوعی دسته بندی در مراقبتهای ویژه است ) کاربرد بسیاری دارد. در مدل پرستاری اورم خدمات به سه دسته تقسیم میشوند  مستقل و نسبی و کامل که با توجه به شرایط بیمار  خدمات درخواست میکنند. برخی از بیماران دارای شرایط مناسب میباشند تمامی نیازهای خود را رفع می نمایند.
 نیاز به آموزش های خود مراقبتی دارند پیشگیری از عفونتها  مصرف و بهداشت و ایمنی شامل این آموزشها میباشد. دومین دسته بیماران نسبی هستند  که نیازمند پرستار و یا بهیار  می باشند. اغلب نیازهای این گروه توسط پرستار و بهیاران انجام میشود. برخی بیماران با توجه به شرایط بیماریشان نیازمند پرستاری و مراقبت دائم هستند  این افراد باید خدمات مراقبتی دائم دریافت کنند.  در این شرایط حضور پرستار برای آنها الزامی میباشد زیرا تمام نیازهای آنها توسط پرستار و بهیاران برطرف میشود .
پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل

مزایای ارائه خدمات مراقبتهای ویژه در منزل

 

هزینه بسیار کم نسبت به بیمارستان

 

مراقبت در بیمارستان بسیار پر هزینه میباشد بیمارانی که نیاز به مراقبتهای ویژه و مدت زمان طولانی را دارند مقرون به صرفه نیست و هزینه بسیار سنگینی را بیماران باید متقبل شوند.  با توجه به این نکته بهتر است شخص در منزل این خدمات را دریافت کند البته این خدمات باید طبق استانداردهای انجام شود.

بیائید با هم یک محاسبه کوچک انجام دهیم. در صورتی که شما از بیمه های عمومی مانند بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه های ارگان های مختلف استفاده می نمائید پس به احتمال زیاد از بیمارستان های طرف قرارداد با آنها برای پرستار و مراقبت از بیماران خود استفاده می کنید. بهتر است این را به شما بگوئیم که اکثر این بیمارستان ها به صورت دولتی هستند و مجاز به ارائه خدمات پرستاری در منزل نمی باشند.

مسلما بیمار و یا فرد آسیب دیده شما را بیش از مدت زمانی مشخص نمی توانند نزد خودشان نگه دارد. پس از آن در صورت اینکه شما بخواهید از شخص مورد نظر پرستاری نمائید می بایستی ایشان را به بیمارستان خصوصی انتقال دهید. به طور متوسط هزینه های ارائه خدمات پرستاری در بیمارستان های خصوصی به نسبت ارائه خدمات پرستاری در منزل حدود 60 % بیشتر می باشد.

از طرفی فردی که در محیط زندگی خود پرستاری و مراقبت می شود از لحاظ روحی در شرایط بسیار ایده عال تری قرار میگیرد. به نسبت شخصی که دوره نقاهت خود را در بیمارستان سپری می نماید.

برای پرستار از بیمار در منزل نیاز به تجهیزات پزشکی هست چطور آنها را تهیه نمائید ؟

 
مسلما اولین چیزی که به ذهن شما می رسد این است که نیاز به تجهیزات پزشکی برای پرستاری از بیمار در منزل امری ضروری است. اما بهتر است این را به شما بگوئیم که نیازی نیست که شما این تجهیزات را خریداری کنید بسیاری از شرکت ها و موسسات هستند که این تجهیزات را به صورت امانی در اختیار شما قرار می دهند و مبلغ ناچیزی به اذاء در اختیار قرار دادن آنها از شما اخذ می نماید. 
 

محیا کردن محیط اطراف بیمار توسط پرستار بیمار

 

نگهداری بیماری به صورت طولانی مدت در بیمارستان از لحاظ روانی بر روی بیمار تاثیرات منفی میگذارد.  ارائه خدمات در منزل به بیمار در روحیه شخص تاثیر بسزایی  دارد و باعث بهبود در روند بیماری میشود محیط گرم و صمیمی منزل و بودن در کنار خانواده بهتر از محیط بیمارستان میباشد .

سرعت در بهبودی کاهش هزینه

 

مراقبت از بیمار  در منزل باعث میشود بیمار در معرض بیماریهای عفونی قرار نگیرد و باعث کاهش ریسک عفونت در بیمار میشود. این یعنی کمک بسزا به افزایش روند بهبودی سریعتر بیمار. در اینجا راهکارهای مشابهی وجود دارد که باعث سرعت در بهبودی و کاهش هزینه های بیمار شود. استفاده از مراقب بیمار مسلما راهکار درستی به نظر می آید. البته توجه به این نکته برخی از موارد به جهت پرستاری بیمار در منزل باید در نظر گرفته شود که یکی از مهمترین آنها تجهیز نمودن محل سکونت بیمار است.

خدمات مراقبتی پرستار طبق نیاز بیمار

 دریافت خدمات برای افراد و بیماران یکسان نیست  برخی از افراد از خدمات بیمارستان راضی نیستند. پرستار در منزل برای بیمار شخصی و منحصر به فرد میباشد نیازهای فرد بیمار به خوبی رفع میشود در این موارد شخص باید خدمات کامل دریافت کند و نیز افرادی که شرایط مناسبی دارند ونیاز به خدمات کامل و حضور دائمی پرستار ندارند و فقط خدمات آموزشی دریافت میکنند. همه این موارد باعث کمک به بهبود بیمار میشود

فعالیتهای روزانه با کمک پرستار بیمار

 

با توجه به شرایط بیماری  افراد ممکن است نتوانند کارهای روزمره خود را انجام دهند مانند حمام کرد، آشپزی کردن نظافت کردن و غیره …  مراقبت در منزل  با کمک پرستار باعث میشود زندگی برای شخص راحت تر شود .

از طرفی پرستار بیمار می تواند نیاز های اولیه بیمار را به جهت آسایش نسبی فراهم نماید. زمانی که شخص بیمار توانایی انجام فعالیت های عادی را ندارد و یا حتی نمی تواند دستورات تجویز شده از طرف پزشک معالج را رعایت نماید، مراقب بیمار موظف است او را در این جهت یاری نماید. باید به این نکته توجه کرد که این فرد حتما باید آموزش های لازم را در این زمینه دیده باشد و یا مدارک پرستاری خود را به مراکز اعزام نیروهای پرستاری ارائه داده باشد.

اهداف مراقبتهای پرستاری بیمار در منزل

 
 • کاهش هزینه ها
 • بهبود در روند بیماری
 • کاهش دوران نقاهت توانبخشی
 • پیشگیری از بستری شدن غیره ضرورری
 • بازگشت سریعتر بیماری به زندگی عادی
 • افزایش راحتی و آسایش بیمار
 • کاهش خطرات ابتلا به عفونت بیمارستانی
 • افزایش خدمات به سالمندان که نیاز به مراقبتهای بیشتری دارند

نقش پرستار بیمار در منزل

 
 • آموزش – می تواند آموزش های لازم را به افرادی که نیازمند کسب مهارت های پس از حادثه هستند را ارائه دهند.
 • حمایت – حمایت های روحی از بیماران پس از یک دوره بیماری و یا آسیب بسیار مورد توجه روانشناسان قرار گرفته است.
 • هماهنگی – امور مرتبط با مراقبت های شخص آسیب دیده از طرف پزشک معالج و خانواده ، وظیفه است که پرستار بیمار بر عهده دارد.
 • مدیریت – مدیریت بحران به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از شرایطی است که می تواند منجر به بهبودی هر چه سریعتر بیمار شود.
 • رهبری – مدیریت و رهبری از شاخصه های مهم پرستاران آموزش دیده در مواقع حساس است.

سیستم مراقب های بهداشتی در کشور

 

در حال حاضر، سیستم مراقبت های بهداشتی ما مبتنی بر رویکرد واکنشی به بیماری است. ما صبر می کنیم تا افراد قبل از درمان آنها بیمار شوند و به جای پرداختن به سلامت و رفاه کلی آنها بر علائم و درمان بیماری تمرکز می کنیم. این همان چیزی است که ما آن را طرز فکر “مراقبت از بیمار” ( پرستار بیمار ) می نامیم. برای جلوگیری از این موضوع ما باید طرز فکر خود را از «مراقبت از بیمار» به «مراقبت خوب» تغییر دهیم.

 ما باید مدل‌های سنتی مراقبت را مجدداً ارزیابی کنیم – که در آن پزشکان ده دقیقه فرصت دارند تا تصویری فوری از سلامت و بیماری یک فرد به دست آورند.  دیدگاه خود را گسترش دهیم تا عوامل تعیین‌کننده سلامت غیر بالینی را در بر بگیرد تا بتوانیم بهتر ارزیابی کنیم که مردم و جمعیت‌ها به چه چیزی نیاز دارند. در وهله اول سالم بمانید و قبل از اینکه بیمار شوید مراقب بیمار یا پرستار استخدام کنیم.

برای دستیابی به این موضوع باید با اجرای رویکرد پزشکی جمعیت، مدل مراقبت بهداشتی خود را متحول کنیم.

  

 

چه زمانی باید به فکر استخدام پرستار بیمار بیفتیم؟

 
این که ما چه زمانی نیازمند استخدام مراقب بیمار هستیم به بسیاری از نکات بستگی دارد. به طور کلی هر شخصی ممکن است در طول زندگی خود نیازمند مراقبت های پرستاری باشد. عوامل متعددی می توانند منجر به بیماری و ناراحتی برای افراد شوند، تصادفات ، معلولیت های مادر زادی ، افسردگی ، کهولت سن و عوامل متعدد داخلی و خارجی دیگر.
 
به طور کی در حالت های زیر احتمال استخدام پرستار بیمار بیشتر می شود : 
 
 • مراقبت های پرستاری پس از تصادفات و کاهش هزینه های بیمارستان ها 
 • پرستاری از بیمار در منزل از افراد دارای معلولیت های مادر زادی و یا اتفاقات ناگواری که باعت این موضوعات می شود
 • مراقبت و نگهداری از بیماران که در نتیجه عوامل بیماری زا درگیر بیماری شده اند 
 • پرستاری از اشخاص دارای بیماری های مزمن 
 • مراقبت و نگهداری از اشخاص دارای معلولیت های ذهنی 
 • پرستاری از بیماران دارای افسردگی 
 • نگهداری از بیماران دارای کهولت سن
 

 

نتیجه گیری استخدام پرستار بیمار

 

برای بهبود در روند بیماری  و کاهش هزینه ها و دریافت خدمات مورد نیاز بیمار  پرستاری و مراقبت در منزل بهترین انتخاب میتواند باشد. تا شما با اطمینان خاطر و بدون دغدغه به زندگی روزمره بپردازید.

با استفاده از خدمات نگهداری از بیمار  مرکز خدمات پرستاری نیوشه روند درمان را سرعت میبخشد. پرستاری که برای نگهداری از بیمار در نظر گرفته میشود به مراقبت های ویژه  آگاه است و همین موضوع باعث میشوند تا بیمار در مدت زمان کوتاهتری بهبودی خود را به دست آورد.

2 دیدگاه
محسنی

سلام، پرستار بیمار تخصصی هم دارید؟

admin

سلام، بله مرکز پرستاری در منزل نیوشه ارائه دهنده خدمات پرستار بیمار تخصصی در منزل، پرستار حرفه ای با سابقه کاری موثر و مدرک تحصیلی و پایان طرح، جلسه اطلاعات بیشتر با شماره تلفن مرکز تماس بگیرید

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *