02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

 راه هایی برای رفع کمردرد مرتبط با سالمندان

 راه هایی برای رفع کمردرد مرتبط با سالمندان

با افزایش سن ستون فقرات سالمندان هم پیر میشوند و ممکن است احساس درد کنند. حال خواهیم گفت که چرا کمردرد سالمندان با افزایش سن ایجاد میشود و چه کارهایی میتوان انجام داد.

ستون فقرات ستونی از 24 استخوان است که از جمجمه تا دنبالچه شما کشیده شده و نخاع را در بر می گیرد. استخوان ها یا مهره های آن توسط مفاصل کوچکی به نام فاست به هم متصل می شوند. در این بین، دیسک هایی که با یک ماده ژله مانند پر شده اند به عنوان یک بالشتک عمل می کنند. رباط های طناب مانند ستون فقرات را تثبیت می کنند.

سه دلیل رایج برای ایجاد کمردرد سالمندان پس از 50 سالگی عبارتند از:


 1. تغییرات دژنراتیو در دیسک ها و مفاصل – از دست دادن رطوبت و انعطاف پذیری می تواند دیسک ها را به عنوان ضربه گیر کمتر موثر کند.
 2. تنگی کانال نخاعی – کانالی که نخاع شما از آن عبور می‌کند می‌تواند به دلیل انحطاط دیسک، ضخیم شدن رباط‌ها یا مفاصل فاست آرتروز (معمولاً در قسمت پایین کمر) باریک شود.
 3. یک مهره ستون فقرات می تواند به سمت جلو بر روی مهره زیر بلغزد.

کاریهایی که می توانید برای کاهش کمردرد سالمندان انجام دهید:


هر یک از این شرایط می تواند باعث التهاب یا فشار بر روی اعصاب یا درد شود. وقتی این اتفاق می افتد، متخصصان کمردرد کلینیک کلیولند توصیه می کنند:

 1. فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید. دمتر کانو مایر متخصص ستون فقرات ، موشن لوسین میگویند فعالیت بیشتر داشته باشید احساس بهتری خواهید داشت. فعال بمانید و زودتر از دوره کمر درد نجات پیدا میکنید.
 2. فیزیوتراپی انجام دهید. پزشکان می توانند یک برنامه ورزشی سالم برای کمک به شما برای افزایش قدرت و بهبود تعادل و انعطاف پذیری تجویز کنند. تقویت عضلات پشت و شکم – هسته شما – ستون فقرات شما را انعطاف پذیرتر می کند.
 3. مکمل های غذایی را مصرف کنید.
 4. از کمپرسور آب سرد کمک بگیرید : وقتی کمردرد شروع شد ابتدا کیسه یخ را در دست بگیرید. استفاده از یخ (20 دقیقه روشن، 20 دقیقه خاموش) به آرام کردن التهاب دردناک یا اسپاسم عضلانی کمک می کند. (یک کیسه نخود فرنگی یخ زده نیز این کار را انجام می دهد.

درمان مکمل جهت جلوگیری از کمردرد سالمندان


 1. اگر کمردرد مرتبط با افزایش سن با درمان مرسوم بهبود نیابد، ممکن است تکنیک های طب مکمل به ترکیب اضافه شود، از جمله:
 2. طب سوزنی. متخصصان طب سوزنی سوزن های ظریفی را در نقاط خاصی از بدن وارد پوست می کنند و آنها را دستکاری می کنند. این می تواند درد مزمن را با تحریک روند بهبودی بدن تسکین دهد.
 3. دستکاری استئوپاتیک پزشکان استئوپاتی یا کایروپراکتیک ها از دستان خود برای تحرک، تنظیم، ماساژ و تحریک ستون فقرات و بافت های اطراف آن استفاده می کنند.

گزینه های پیشرفته تر از متخصص یا پرستار سالمند کمک بگیرید


اگر درد مزمن و مداوم شد، برای مراجعه به متخصص کمردرد خیلی منتظر نمانید. الن روزنکوئیست، متخصص مدیریت درد، می گوید: «کمر درد نباید کیفیت زندگی شما را از بین ببرد.

“ترکیب طیف گسترده ای از روش ها – از جمله درمان های محافظه کارانه بالا – در یک برنامه جامع مدیریت درد می تواند درد را کاهش دهد و عملکرد را بهبود بخشد.

دکتر روزنکویست و مایر موافق هستند که درمان های تهاجمی تر می تواند توانبخشی را آسان تر کند

 1. بلوک های عصبی و تزریق. دکتر روزنکوئیست می‌گوید: استروئیدها – با یا بدون بی‌حس کننده – می‌توانند برای کاهش کمردرد و التهاب در منشا، چه ریشه عصب نخاعی یا یک مفصل فاست، تزریق شوند.
 2. فرسایش بسامد رادیویی. یک سوزن با هدایت دقیق که قادر به انتقال امواج رادیویی است می‌تواند برای مسدود کردن سیگنال‌های عصبی دردناک با استفاده از جریان فرکانس بالا وارد شود. این ممکن است کمردرد مزمن را برای نه ماه یا بیشتر در افرادی که به دقت انتخاب شده اند، تسکین دهد.
 3. محرک های نخاعی تحریک بخشی از نخاع می تواند درک درد را در برخی افراد تغییر دهد. یک آرایه الکترود کوچک – مشابه ضربان سازهای متعدد – می تواند برای ارسال تکانه های الکتریکی خفیف به نخاع کاشته شود. این ها ماسک می کنند یا سیگنال های درد را منحرف می کنند تا به مغز نرسند.
 4. رفع فشار کم تهاجمی کمر. این روش سرپایی به طور خاص تنگی ستون فقرات کمری ناشی از رشد بیش از حد بافت لیگامانی را درمان می کند. از طریق یک برش کوچک بدون بیهوشی عمومی و بدون بخیه انجام می شود.
 5. ورتبروپلاستی یا کیفوپلاستی کم تهاجمی: این روش را می توان در موارد تخصصی که شکستگی حاد ستون فقرات باعث مهار عملکرد می شود، استفاده کرد. دکتر مایر می‌گوید: «ما سیمان را به بدن شکسته مهره‌ای وارد می‌کنیم تا درد را تسکین دهیم و به سرعت بیمار را به عملکرد کامل برگردانیم.

هنگامی که چنین اقداماتی با شکست مواجه می شوند، تعداد محدودی از افراد ممکن است از جراحی برای کمردرد مزمن مرتبط با افزایش سن بهره مند شوند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *