02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

پرستار کودک خوب را چگونه بشناسیم ؟

پرستار کودک خوب را چگونه بشناسیم ؟

پرستار کودک خوب ویژگی های خاصی دارد که می توان این ویژگی های را به صورت اختصاصی مورد بررسی قرار داد. از جمله ویژگی های پرستار کودک خوب به موارد زیر می توان اشاره نمود :

  • پرستار کودک خوب از مرکز معتبر و دارای مجوز از ارگان های مربوطه گرفته شده باشد
  • مراقب مورد اشاره دارای تحصیلات مرتبط و یا آموزش های اختصاصی باشد
  • پرستار دارای تجربه کار با کودک و آشنا با کمک های اولیه باشد
  • به اصول مراقبت و نگهداری از کودک آشنا باشد
  • نگهداری از کودک را صرفا به عنوان یک شغل تلقی نکند و این کار را با تمام وجود دوست داشته باشد

پرستار کودک خوب از مرکز معتبر و دارای مجوز از ارگان های مربوطه :

 

استخدام شخصی به عنوان مراقب کودک همیشه سخت بوده است. زمانی که شما باید به شخصی اعتماد نمایید تا به منزل شما بیاید و از کودک شما مراقبت کند. خوب این مساله پیچیده و سخت است. شرکت ها، موسسات و مراکزی زیادی هستند که اقدام به ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از کودک در منزل می نمایند. شما باید به شخصی اعتماد نمایید. مراکز پرستاری در منزل دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند و یا از مراکزی مانند بهزیستی و دانشگاه های علوم پزشکی مجوز های خود را دریافت می نماید. برخی از سود جویان هستند که با تاسیس شرکت های خدمات اقدام به ارائه خدمات بالینی و پرستاری در منزل می نماید که این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث آسیب های جبران ناپذیری به خانواده و خود کودک شوند.

تحصیلات مرتبط پرستار کودک خوب :

 

تحصیلات پرستار کودک می تواند اعتباری به جهت انتخاب مناسب خانواده ها باشد به صورتی افراد با داشتن تحصیلات مرتبط همیشه قابل اعتماد تر هستند و اینکه برخی از اصول مراقبت و نگهداری از کودک را به صورت آکادمیک مورد بررسی قرار داده اند پس یکی ز شاخص های انتخاب مراقب می تواند تحصیلات مرتبط ایشان باشد.

پرستار دارای تجربه کار با کودک و آشنا با کمک های اولیه باشد :

 

بهتر است شخصی را که استخدام می کنید تجربه کار با کودک را داشته باشد. گاهی اوقات اشخاصی با تحصیلات مرتبط و از مراکزی دارای مجوز معرفی می شوند. اما تجربه کاری در نهایت کار دستشان می دهد و آنها نمی توانند از پس کارهای به صورت واقعی بر بیایند. تجربه کاری به صورت مادریار ، کودکیار و یا مراقب کودک بسیار مهم است.

به اصول مراقبت و نگهداری از کودک آشنا باشد :

 

گاهی اوقات آشنایی با اصول مراقبت های اولیه برای پرستار مهم می باشد. به نحوی که مراقبت های اولیه از کودک مجموعه اصولی است که توسط ایشان باید مدیریت شود. از این دارا بودن این آیتم ها برای مراقب کودک بسیار مهم می باشد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *