02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

راهکارهایی به جهت مقابله با بهانه گیری کودکان

راهکارهایی به جهت مقابله با بهانه گیری کودکان

درست در زمان بازگشت به مدرسه، کارشناسان بهترین توصیه های خود را برای مدیریت شرایط رائه می دهند. مقابه با بهانه گیری کودکان، ما در مرکز پرستاری نیوشه به شما خواهیم گفت که چگونه کارشناسان توصیه می‌کنند وقتی کودک بهانه میگیرد با آن به چه صورت رفتار کنید.

مقابله با بهانه گیری کودکان، فرزندتان را جدی بگیرید


جین هیلی، نویسنده کتاب یادگیرندگان مختلف: شناسایی، پیشگیری و درمان مشکلات یادگیری کودکان را می‌گوید: «هر کودکی گاهی اوقات روز بدی دارد. اما اگر فرزندتان این را مکرراً می گوید، لطفاً توجه کنید.

هیلی می‌گوید بی‌میلی برای رفتن به مدرسه ممکن است نشانه‌ای از یک مشکل باشد، چه اجتماعی، چه احساسی یا تحصیلی. هیلی پیشنهاد می کند توضیح دهید که مدرسه شغل کودک است و حضور در مدرسه غیرقابل مذاکره است، اما شما می خواهید درک کنید و کمک کنید.

به عنوان پرستار کودک از کودک خود سوال بپرسید


هیلی توصیه می کند که با کودک خود در مورد آنچه در طول روز اتفاق می افتد صحبت کنید. «آیا در اتوبوس یا در حیاط مدرسه قلدر وجود دارد؟ آیا او از دست خط خود خجالت می کشد یا از خواندن با صدای بلند خجالت میکشد؟»

آلفی کوهن، نویسنده، می‌گوید: اگر کودک یک نگرانی گذرا داشته باشد، این نگرانی باید جدی گرفته شود. پاسخ واضح به کودک در اینجا این خواهد بود: “چطور، چه خبر است؟”

کوهن می‌گوید ممکن است لازم باشد که در طول زمان مانند کارآگاه باشید و سعی کنید به یک پاسخ کامل برسید، نه اینکه آنچه را که فرزندتان در آن لحظه به شما می‌گوید دنبال کنید.

باید پیگیر شد که آیا واقعاً مشکلی در مدرسه از نظر نحوه برخورد معلمان یا سایر کودکان با او وجود دارد یا خیر.

هیلی پیشنهاد می کند یک قرار ملاقات با معلم بگیرید. آیا می‌توانید به ما کمک کنید .

برخی از مدارس به والدین اجازه می‌دهند تا در کلاس حضور داشته باشند و از نزدیک شاهد همه چیز باشند.

مانند یک پرستار کودک آنها را بشنوید


کریستین کارتر، نویسنده کتاب افزایش شادی، می‌گوید گاهی اوقات دلیل کودک برای عدم تمایل به مدرسه جزئی است و می‌توان آن را با گوش دادن به نگرانی‌های آن‌ها حل کرد.

او می‌گوید: «من فکر می‌کنم کاری که باید انجام داد این است که وقتی زمان دارید که واقعاً با آنها صحبت کنید.

به کودک خود یک روز اختصاصی بدهید


سارا بنت، نویسنده کتاب «پرونده علیه تکالیف خانگی» می‌گوید: «بسیاری از والدین به بچه‌هایشان اجازه می‌دهند در خانه بمانند و سپس به مدرسه اطلاع میدهند که کودک بیمار است.

اولین باری که اجازه دادم دانش آموز کلاس سومی ام در خانه بماند و به مدیر مدرسه گفتم که او یک روز شخصی را می گذراند، منشی خندید، به من گفت که از صداقت من قدردانی می کند و فکر می کرد این ایده فوق العاده ای است.

بنت می گوید که گاهی اوقات وقتی بچه ها از رفتن به مدرسه شکایت می کنند، فقط به استراحت نیاز دارند.

رویکردی عاشقانه همراه با سخت گیری جهت مقابله با بهانه گیری کودکان در پیش بگیرید


گاهی اوقات، بچه ها تمایلی به مدرسه رفتن ندارند، و شما می توانید با این احساس همدردی کنید، اما آنها هنوز هم باید بروند. دبورا تیلمن، سوپرنانی آمریکا، می‌گوید: «نکته اصلی این است که شما باید فرزندتان را بشناسید. بچه‌هایی هستند که می‌گویند «نمی‌خواهم به مدرسه بروم» و فقط تنبلی می‌کنند.

«اگر چنین فرزندی داشته باشم، واقعاً به آن فکر نمی کنم. شما به کودک توضیح می دهید که مدرسه نرفتن یک گزینه نیست. شما باید به مدرسه بروید. همانطور که مامان برای پرداخت قبوض باید سر کار برود و بابا باید برای پرداخت قبوض سر کار برود، نکته اصلی این است که شما باید برای تحصیل به مدرسه بروید.

نکته پایانی این است: به کودک بیاموزیم که تحصیل و دانش یک قدرت هستند. هر چه بیشتر یاد بگیرید و رشد کنید، برای دنیا بهتر خواهید بود.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *