02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

بهترین ورزش برای کودکان در هر سنی

بهترین ورزش برای کودکان در هر سنی

به عنوان یک پدر و مادر و یا پرستار کودک، همه ما می دانیم که ورزش برای کودکان مزایای زیادی دارد. سلامتی، تناسب اندام، اعتماد به نفس و مهارت های بدنی تنها تعدادی از این فواید برای کودکان هستند. بچه ها در ورزش معمولا وزن سالم تری دارند و مهارت های حرکتی و حافظه عضلانی را زودتر توسعه می دهند. دوستی های مادام العمر را می توان در ورزش ایجاد کرد و مهارت های اجتماعی هنگام بازی با دیگران و کار با مربیان شکل می گیرد و اصلاح می شود.

انتخاب ورزش برای کودکان

 

اما ورزش مناسب برای هر بچه چیست؟ بد انتخاب کنید و فرزند شما ممکن است تجربه بدی داشته باشد که می تواند او را نسبت به امتحان دیگری بی میل کند. در این مقاله، ما به چند گزینه ورزشی که برای بچه ها در هر سنی توصیه می کنیم نگاه می کنیم.

ورزش برای کودکان 2 تا 5 ساله

 

این سن بحرانی برای رشد کودک است. هنگامی که کودک شروع به کاوش و یافتن جایگاه خود در جهان می کند، تغییرات فکری، اجتماعی، عاطفی و فیزیکی زیادی رخ می دهد. بچه های کوچکتر در این گروه سنی روی حرکات اولیه کار می کنند و حافظه عضلانی را توسعه می دهند. در حالی که ورزش های سازمان یافته و گروهی ممکن است هیجان انگیز به نظر برسند، اما ممکن است تا زمانی که بر اصول اولیه تسلط نداشته باشند، سود زیادی نبینند.

فعالیت هایی که بازی آزاد بدون ساختار را ترویج می کنند بهترین گزینه هستند. به ورزش‌ها و درس‌هایی نگاه کنید که حرکت، حرکت و بازی اساسی را ترویج می‌کنند و بر آن تمرکز می‌کنند. فعالیت های اساسی در یک گروه تحت نظارت، مهارت های اجتماعی را نیز ارتقا می دهد. این فعالیت ها عبارتند از:

 1. دویدن، مسابقات و کورس های ساده با موانع
 2. پریدن، پرش و پریدن
 3. رقصیدن
 4. غلت زدن و ژیمناستیک پایه
 5. پرتاب و گرفتن
 6. شنا كردن
 7. تجهیزات زمین بازی ایمن و فرصتی برای صعود
 8. دوچرخه سواری یا شروع با سه چرخه

کودکان 6 تا 10 ساله

 

در این سن، دامنه توجه و هماهنگی کودک شما بهبود می یابد. آنها بهتر می توانند دستورالعمل ها را دنبال کنند و (به طور بالقوه) برای ورزش های گروهی بیشتر آماده هستند.

دروس این ورزش می تواند کمی بیشتر بر روی استراتژی، قوانین و نحوه انجام بازی تمرکز کند و کمتر بر روی اصول اولیه تمرکز کند. استراتژی های پیچیده ممکن است بیش از حد زیاد باشد، اما زمان بسیار خوبی است تا به آنها آموزش دهید که چگونه بازی را به بهترین شکل انجام دهند. فعالیت های ورزشی که توصیه می کنیم عبارتند از:

 1. فوتبال
 2. ژیمناستیک
 3. رقص
 4. تنیس
 5. بیس بال، سافت بال و تی بال
 6. هنرهای رزمی
 7. اسکیت غلتکی یا اسکیت روی یخ
 8. شنا كردن

ورزش برای کودکان 10 سال به بالا

 

کودکان در این سن برای ورزش هایی که پیچیده تر هستند آماده هستند. آنها می توانند استراتژی های ورزشی را درک کنند و بر اساس آن عمل کنند. هماهنگی و دید بهتری دارند و اخلاق ورزشی را درک می کنند.

مهمتر از همه، بچه ها در این سن به دنبال فعالیت هایی هستند که از نظر ذهنی و جسمی آنها را تحت فشار قرار دهد (به همین دلیل است که بسیاری از والدین از بچه های این سن می شنوند “من حوصله دارم”. به عنوان یک قاعده کلی، 30 تا 60 دقیقه فعالیت بدنی به سلامت کلی کمک می کند و از اضطراب و افسردگی جلوگیری می کند. فعالیت های سالم عبارتند از:

 1. ورزش تماس ایمن
 2. فوتبال
 3. بسکتبال
 4. والیبال
 5. هاکی
 6. فوتبال
 7. ورزش های تیمی که نیاز به هماهنگی دارند
 8. ورزش با مربیانی که بر مهارت ها، تمرین و تکنیک مانند گلف و تنیس تاکید دارند
 9. ورزش های کودکانه که بر ایمنی و سرگرمی تمرکز دارند

لیست های بالا فقط پیشنهاد هستند. هر کودکی متفاوت است، و مجموعه ای از مربیان و برنامه ها وجود دارد که برای بچه ها با همه مهارت ها، تجربیات و علایق جذاب است.

این لیست ها به عنوان نقطه شروع برای والدین و بچه ها عمل می کند. اجازه دهید کودک قبل از ثبت نام برای یک فصل یک ورزش را آزمایش کند. با دوستان در مورد چیزهایی که برایشان جالب است صحبت کنید، سپس با مربی یا مسئول صحبت کنید. مطمئن شوید که ورزش ایمن است. ما حتی نکات و چک لیستی برای ارزیابی ایمنی ورزشی داریم.

از انتخاب و نظرات آنها حمایت کنید. اجازه دهید کودک کاوش کند و سرگرم شود. خاطرات و مهارت هایی که در ورزش یاد می گیرید تا آخر عمر باقی خواهند ماند!

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *