02128111090
تهران ، خیابان میرداماد
ما را دنبال کنید

راهکارهایی به جهت جلوگیری از آنفولانزا در کودکان

راهکارهایی به جهت جلوگیری از آنفولانزا در کودکان

یک مورد آنفولانزا می تواند بسیار جدی باشد. در این مقاله به پیشگیری از آنفولانزا در کودکان توسط خانواده و یا پرستار کودک می پردازیم. تا کودک خود را در فصل آنفولانزا امسال و هر سال در امان بماند. چگونه می توانیم به جهت جلوگیری از آنفلانزا به عنوان یک بیماری خطرناک اقدامات موثری انجام دهیم؟

اگرچه مردم اغلب و به اشتباه از کلمه “آنفولانزا” به عنوان مترادف سرماخوردگی بد استفاده می کنند . آنفولانزا در واقع یک ویروس جدی است. آنفولانزا می‌تواند افراد را کاملاً بیمار کند و می‌تواند منجر به عوارض خطرناکی شود، بنابراین برای والدین مهم است که اقدامات هوشمندانه‌ای انجام دهند تا از ابتلای فرزندانشان به آن جلوگیری کنند. دکتر استفانی جرنیگان، مدیر ارشد پزشکی و پردیس پزشکی، گفت: «علائمی مانند تب شدید، لرز، سردرد، آبریزش بینی، حالت تهوع، خستگی، از دست دادن اشتها و گلودرد می‌تواند کودکان را برای روزها کنار بگذارد. مدیر مراقبت های بهداشتی کودکان آتلانتا اگلستون. دکتر جرنیگان هشدار می دهد: «آنفولانزا امسال به ویژه خطرناک است زیرا همچنان با کرونا مواجه هستیم، و همچنین این پتانسیل را دارد که بدون استراحت و مراقبت مناسب به ذات الریه – عفونت ریه ها – تبدیل شود.

خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام داد تا کودکان را از ابتلای به آنفولانزا جلوگیری کند. با این شش نکته شروع کنید:

جلوگیری از آنفلانزا ، همه افراد 6 ماهه به بالا باید هر سال واکسن آنفولانزا دریافت کنند.


فرزند شما و همه کسانی که از او مراقبت می کنند، باید واکسن آنفولانزا بزنند. واکسن آنفولانزا به همه کمک می کند تا در برابر ویروس های آنفولانزا مصونیت داشته باشند و از آنها در برابر بیماری محافظت کند.

 هیچ وقت برای تزریق واکسن آنفولانزا دیر نیست.


دریافت واکسن آنفولانزا در هر نقطه ای از فصل آنفولانزا، احتمال ابتلای همه افراد به آنفولانزا را کاهش می دهد.

جهت جلوگیری از آنفلانزا بهداشت دست را در اولویت قرار دهید.


تمیز نگه داشتن دست‌های همه با آب و صابون یا ضدعفونی‌کننده دست مبتنی بر الکل یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای جلوگیری از انتشار میکروب‌ها است.

سیستم ایمنی کودک خود را تقویت کنید.


سیستم ایمنی قوی یک دفاع عالی در برابر هر نوع بیماری از جمله آنفولانزا است. برای تقویت ایمنی فرزندتان، مطمئن شوید که او شب ها به اندازه کافی بخوابد (معمولاً بین هشت تا 10 ساعت)، یک رژیم غذایی کامل و پر از میوه ها و سبزیجات مصرف کند و هر روز یک ساعت فعالیت بدنی داشته باشد.

جهت جلوگیری از آنفلانزا تا حد امکان از سایر افراد بیمار خودداری کنید.


بچه ها میکروب ها را به راحتی در مکان هایی مانند مهد کودک، کلاس های درس و زمین های بازی پخش می کنند. اگر فرزندتان مریض شد، او را در خانه نگه دارید تا حداقل 24 ساعت تب داشته باشد. همچنین، نوزادان و افراد مسن به ویژه در برابر ویروس آنفولانزا حساس هستند، بنابراین اگر کودک شما بیمار شد از تماس نزدیک با آن جمعیت ها نیز خودداری کنید.

آداب تنفسی را رعایت کنید و مراقب فاصله خود باشید.


به کودک خود بیاموزید که به جای دستش به داخل آرنج سرفه و عطسه کند و پس از بیرون انداختن دستمال کاغذی دست هایش را تمیز کند. و به فاصله اجتماعی در ملاء عام ادامه دهید، زیرا آداب تنفسی برای جلوگیری از انتقال آنفولانزا و شاید کرونا بسیار مهم است.

کمک به والدین در مواجهه با فصل آنفولانزا


ما در مرکز پرستاری نیوشه کنار شما هستیم. در کودکان، ایمنی اولویت اصلی ماست. ما سخت کار می کنیم تا از بیماران، خانواده ها و کارکنان خود محافظت کنیم. چه وقت ملاقات داشته باشید یا نیاز به مراجعه به ما برای مراقبت های اضطراری داشته باشید، ما اقدامات احتیاطی بیشتری را برای حفظ امنیت خانواده شما در نظر گرفته ایم.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *